![O Αγιασμός του σχολείου μας (pics)](/media/k2/items/cache/850e17edce6779cc111d239710be36ab_L.jpg)
O Αγιασμός του σχολείου μας (pics)
14 Σεπτεμβρίου 2020Πραγματοποιήθηκε σήμερα 14/9/2020, σε πρωτόγνωρες για όλους μας συνθήκες, ο καθιερωμένος Αγιασμός του σχολείου μας ενόψει της νέας σχολικής χρονιάς ...
Στο Αγιασμό έδωσαν το παρόν -σύμφωνα με το πρωτόκολλο- εκπρόσωποι των μαθητών (οι τάξεις Ε' και Στ'), καθώς και εκπαιδευτικοί του σχολείου, σύμφωνα με τις οδηγίες που αφορούν στα μέτρα πρόληψης και διασποράς του ιού COVID -19.
O Αγιασμός ήταν προγραμματισμένος και πραγματοποιήθηκε στις 10:45, ενώ νωρίτερα μοιράστηκαν στους μαθητές όλων των τάξεων, τα σχολικά βιβλία.
Με το πέρας του Αγιασμού ο ιερέας ευχήθηκε στους μαθητές και στους εκπαιδευτικούς "Καλή σχολική χρονιά", ενώ στη συνέχεια τον λόγο πήρε ο Διευθυντής του σχολείου μας δίνοντας με τη σειρά του τις δικές του ευχές και οδηγίες στους μικρούς μαθητές.
Δείτε photos από τον Αγιασμό μας ...
-
Click to open image! Click to open image!
-
Click to open image! Click to open image!
-
Click to open image! Click to open image!
-
Click to open image! Click to open image!
-
Click to open image! Click to open image!
-
Click to open image! Click to open image!
https://www.12dimkaterinis.gr/sxolikes-drastiriotites/1535-o-agiasmos-tou-sxoleiou-mas-pics#sigProGalleria7aa3d16782