![Πασχαλινές κάρτες από τους μαθητές/τριες του σχολείο μας](/media/k2/items/cache/d8d82c266eb7fddde33926f5670b34b7_M.jpg)
Πασχαλινές κάρτες από τους μαθητές/τριες του σχολείο μας
Σάββατο, 08 Απριλίου 2023 10:05
Στα πλαίσια του μαθήματος της Πληροφορικής και με αφορμή το Πάσχα, οι μαθητές/τριες του σχολείου δημιούργησαν Πασχαλινές Κάρτες στο ψηφιακό εργαλείο Canvas.
![Διαδικτυακή πλοήγηση μαθητών Β2- Γ1 & Ε1 τάξης στην ιστοσελίδα Santa Tracker!](/media/k2/items/cache/d68f6c313ab4b7788d641cd48736ebb2_M.jpg)
Διαδικτυακή πλοήγηση μαθητών Β2- Γ1 & Ε1 τάξης στην ιστοσελίδα Santa Tracker!
Τρίτη, 20 Δεκεμβρίου 2022 17:47
Στα πλαίσια του μαθήματος Τεχνολογία Πληροφοριών και Επικοινωνίας (ΤΠΕ) οι μαθητές των τάξεων Β2- Γ1 & Ε1 του σχολείου μας περιηγήθηκαν στην ιστοσελίδα https://santatracker.google.com/.
![Ψηφιακές κάρτες και βίντεο με θέμα τα Χριστούγεννα](/media/k2/items/cache/b9761710e2d567efefc41798919e031b_M.jpg)
Ψηφιακές κάρτες και βίντεο με θέμα τα Χριστούγεννα
Δευτέρα, 19 Δεκεμβρίου 2022 09:10
Στα πλαίσια του μαθήματος Τεχνολογία Πληροφοριών και Επικοινωνίας (ΤΠΕ) οι μαθητές των τάξεων Δ1 και Δ2 σχεδίασαν στο ψηφιακό εργαλείο Free Presentation Slides & Maker…
![Συγχαρητήρια σε μαθητή μας ...](/media/k2/items/cache/f1c4dafe9b2166c170d3410acf419ec3_M.jpg)
Συγχαρητήρια σε μαθητή μας ...
Τετάρτη, 25 Μαΐου 2022 09:27
Συγχαρητήρια στο μαθητή της ΣΤ' του σχολείου μας Χαριτάκη Βασίλειο για τη διάκρισή του στο διαγωνισμό «Μνήμη μου σε λένε Μικρασία».
![Η Εστία Πιερίδων Μουσών Κατερίνης βράβευσε έργα μαθητών](/media/k2/items/cache/2c538c8f63a83e01bdc7778f40f54af9_M.jpg)
Η Εστία Πιερίδων Μουσών Κατερίνης βράβευσε έργα μαθητών
Τετάρτη, 18 Μαΐου 2022 07:41
Την Τετάρτη 11 Μαΐου 2022, στην αίθουσα εκδηλώσεων της Εστίας Πιερίδων Μουσών Κατερίνης, συναντήθηκε ειδική επιτροπή προκειμένου να αξιολογήσει τα έργα των μαθητών της πρωτοβάθμιας…
![Θερμά συγχαρητήρια ...](/media/k2/items/cache/e9bc711e2c478c77d51fdbebd1ec5a17_M.jpg)
Θερμά συγχαρητήρια ...
Πέμπτη, 14 Απριλίου 2022 11:52
Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές του σχολείου μας Χαριτάκη Βασίλειο (ΣΤ' Τάξη) και Χαριτάκη Εμμανουήλ ( Ε' Τάξη) οι οποίοι έλαβαν, μέσω του σχολείου, μέρος στον…
![Της ελπίδας τα χρώματα!](/media/k2/items/cache/49365831e31f4f44649c206ca9ead85d_M.jpg)
Της ελπίδας τα χρώματα!
Παρασκευή, 11 Φεβρουαρίου 2022 07:29
Οι μαθητές της πρώτης τάξης εκπλήσσουν καθημερινά τη δασκάλα τους κ. Μελίνα με με το ταλέντο τους και τις ικανότητες τους.