![Ολοκληρώθηκε η επιλογή του logo!](/media/k2/items/cache/1784e00b0b60f953190c43cb5b6689b8_L.jpg)
Ολοκληρώθηκε η επιλογή του logo!
17 Δεκεμβρίου 2018Ολοκληρώθηκε σήμερα 17/12, η επιλογή του logo του προγράμματος Erasmus+, "Alice in wonderland discovering our roots", στο οποίο συμμετέχει και το σχολείο μας!
Έτσι μετά την ολοκλήρωση της ψηφοφορίας η οποία πραγματοποιήθηκε στα έξι ευρωπαϊκά σχολεία τα οποία συμμετέχουν στο πρόγραμμα, τα αποτελέσματα έχουν ως εξής ...
1η θέση (Ελλάδα) με 55 ψήφους και ποσοστό 36,70%
2η θέση (Ιταλία) με 50 ψήφους και ποσοστό 33,30%
3η θέση (Ελλάδα) με 29 ψήφους και ποσοστό 19.30%
4η θέση (Ισπανία) με 16 ψήφους και ποσοστό 10,70%
Το logo του προγράμματος σχεδιάστηκε από την μαθήτρια του Ε2, Παυλίνα Φωτίου, ενώ η άλλη ζωγραφιά η οποία πήρε τελικά την 3η θέση δημιουργήθηκε από τον μαθητή του Δ1, Νίκο Γεννηγιώργη...
Συγχαίρουμε και τα δύο παιδιά για τις εξαιρετικές πραγματικά ζωγραφιές τους!